Hemenbul sipariş iptal politikası nasıl işler?

Hemenbul'da vermiş olduğun siparişle ilgili sorun yaşıyorsan, Destek Bölümümüze ulaşabilirsin. Destek Bölümü hem alıcı hem de freelancer tarafı, şeffaflık ve tarafsızlık ilkemiz gereği siparişle ilgili yapılan tüm konuşmaları ve tarafımızca uygulanan yaptırımları görebiliyor. 

Destek Merkezi'ne ulaşmak için;
 
1 - Kullanıcı sayfası Üst menüden Alıcı sekmesine tıkla2 - İlgili siparişin üzerine gelerek sipariş detaylarını görüntüle3 - Alınan hizmet ile ilgili Destek Talep et kısmına yaşanılan sorunu açık şekilde ifade et 

4 – Yaşanılan sorun ile ilgili Tüm dosya ve işlemleri de yükleyerek Destek birimimize ilet

Hemenbul platformunda her çalışma alıcı talebine göre hazırlanarak kişiye özel sunulduğu için, Hemenbul kurallarına göre teslim süresi dahilinde alıcı talebine göre revizyon imkanı sunar, İşinde uzman Freelancerların emek ve zaman harcayarak sonuca ulaştırmış olduğu kaynak dosyanın teslimi yapılmışsa bu siparişte freelancerın da emeğini göz önünde bulundurmak zorundayız.

 
Alıcı, freelancerın yaptığı işten memnun kalmadığı durumlarda gerek alıcının zamanı; gerekse freelancerın emeği boşa gitmemesi adına alıcının, freelancerdan revize talebinde bulunmasını öneriyoruz. Sipariş sayfasından ‘revizyon’ talebinde bulunabilirsin. 

Hangi durumlarda sipariş iptal edilir?


Siparişin iptali için bize Destek Merkezi üzerinden ulaşabilirsin. Tarafların şu durumlarda sipariş iptal etme hakkı olur;
1- Freelancer'ın teklifte belirttiği zamanda siparişi teslim edememesi,
2- Freelancer'ın sipariş sürecinde geri dönüş sağlamaması
3- Freelancer ile sipariş iptalinde hemfikir olunması
4- Alıcının sipariş sürecinde geri dönüş sağlamaması
5- Alıcının yorum ve puanlamayı öne sürerek ekstra hizmet taleplerinde bulunması
6- Freelancer'ın talep edilen hizmeti etik bulmaması

İptal talebin bu maddelerin dışında olup yine de iptal talebinde bulunduğun takdirde karşı tarafa iptal talebinin onaylayıp onaylamadığı sorulur. Freelancer seninle aynı fikirde olmadığını söylerse verilen hizmet Hemenbul editörlerince gözden geçirilerek karara bağlanır. Bu karar, siparişin revize edilerek son haline getirilmesi ve onaylanması da olabilirken, ücretin tam veya kısmi iadesi de olabilir.

Siparişinle ilgili sorun yaşıyorsan ya da aldığın hizmetten memnun kalmadıysan, sorunlu olduğunu belirttiğin bölümlerin ekran görüntülerini, madde madde gerekçe sıraladığın bir listeyle destekleyerek Çözüm Merkezi’ne iletebilirsin. İade politikası ile ilgili, onaylanan siparişlerin ödemesinin kısa bir zaman sonra freelancera aktarıldığını ve sipariş sürecinin sonlandığını hatırlatmak istiyoruz. Bu doğrultuda sipariş onayı sonrasında ilgili iade işleminin gerçekleştirilmesi talebini direkt olarak hizmeti sağlayıcı olan freelancer’a iletmeni öneriyoruz.

Aklına takılan konular olursa bize her zaman destek merkezimiz üzerinden ulaşabilirsin.